DMC Petra nr. 8 er et anerkjent heklegarn som kommer i utrolig mange flotte farger. Det er selvfølgelig en kvalitet vi har valgt å tilby i vårt store sortiment. Dette garnet inneholder 100 % bomull, akkurat som Petra nr. 5 – Men, det er viktig å legge merke til at det er litt forskjell på de to garnkvalitetene.
DMC Petra nr. 8 – Heklegarn nr. 8
Setter du pris på tynt heklegarn som er laget av 100 % bomull, vil du nok blir glad i denne garnkvaliteten. Det er en helt unik variant, som adskiller seg fra den tradisjonelle forståelse av bomullsgarn. Garnet er fremstillet av lange bomullsfiber, som bidrar til å gi garnet de unike egenskaper som garnet er kjent for. Det har vært mulig å gjøre garnet både mykt og smidig, og det er egenskaper som er behagelige til mange kreasjoner. Du har mulighet for å kjøpe Petra nr. 8 i garnnøster á 100 gram – det gir en løpelengde på omkring 800 meter.
Det er mulig både å strikke og hekle med bomullsgarn, og det er naturligvis en fordel å bruke et par passende strikkepinner eller heklenål. Hvis du ønsker å strikke, kan du bruke strikkepinner med en størrelse på 2 mm. Foretrekker du å hekle, anbefales det at du bruker en heklenål med en størrelse på 1,25 mm. Det er de veiledende anvisninger til de strikkepinner og heklenåler som passer best, og som gjør det mere komfortabelt å arbeide med denne garnkvalitet.
Selv om dette ikke er den mest populære bomullskvalitet på markedet enda, merker vi en kjempestor økning i etterspørselen. Er du glad i å bruke bomullsgarn, kan du med fordel bli kjent med denne kvaliteten.
Når du kjøper heklegarn nr. 8, kan du velge mellom fantastisk mange forskjellige farger. Fargene varierer med mange lyse- og mørke nyanser til all verdens forskjellige kreasjoner. Det er til og med muligheter for å kombinere forskjellige farger hvis du ønsker det.
Hvis du utelukkende leter etter den billigste kvaliteten, er kanskje ikke dette garnet noe beste valget for deg. DMC Petra nr. 8 forbindes ikke nødvendigvis med å være en billig garnkvalitet. Tvert imot er dette garn, som er best kjent for sin høye kvalitet. Prioriterer du kvalitet over pris vil du helt sikkert blir fornøyd med disse garnnøstene i mange eventyrlige farger. Søker du et spesielt fargenummer, kan du bruke søkefunksjonen til å finne den aktuelle farge med det samme. Som utgangspunkt forhandler vi alle farger, så du ikke risikerer å besøke nettbutikken vår forgjeves.
Petra nr. 8 fra DMC – Bomullsgarn i en herlig kvalitet
For optimal glede av DMC Petra nr. 8, bør du lese de veiledende vaskeanvisninger. Dette er et hverdagsgarn, som kan vaskes og tørkes på praktisk måte. Det er mulig å vaske garnet i vaskemaskinen ved 60 grader, og det tåler å tørkes i tørketrommelen ved lav temperatur. Hvis du ikke har en tørketrommel, kan du bare tørke det flatt.
Denne garnkvaliteten kan brukes til utrolig mange formål, som du helt sikker vil oppdage. Garnet er mercerisert og det har gjort det ekstra tynt. Det har bidratt til å gi garnet en utrolig flott glans, og det kan også brukes til kanter og detaljer på klær og diverse tilbehør. Det er også mulig å bruke garnet til fine mellomleggs servietter. Generelt er det mange nyttige oppskrifter, hvor du kan få inspirasjon til hva du faktisk kan bruke garnet til. Garnet er hovedsakelig egnet til mindre ting eller noe som utgjør en mindre del av en kreasjon. Takket være Petra nr. 8 er det mulig å sette prikken over i-en på en flott genser, topp, cardigan eller noe helt annet.
Hvis garnet er noe for deg, kan du bestille her og nå. Såfremt de ønskede fargevarianter er på lager, sørger vi for å pakke og sende din bestilling så fort som overhode mulig.