KnitPro Nøstemaskin til garn
Varenummer: 1010941 - Varemerke: KnitPro



Se andre varianter
Kjøp flere og SPAR | ||
---|---|---|
Antall: | Pris/stk.: | Spar: |
1 | 419,00 NOK | 150,00 NOK |
2 | 379,00 NOK | 380,00 NOK |
Produkt data
Produktbeskrivelse
KnitPro Nøsteapparat kan spare deg for masse tid. Uansett om du har garn i hesper eller bunter, som skal vindes opp til garnnøster, eller om du akkurat har rukket opp et strikkeprosjekt, er et nøsteapparat praktisk å ha. Det kan vinde garn opp mye raskere enn hvis du selv skulle gjøre det for hånd. Garnnøster som er vunnet opp med et nøsteapparat kalles også for en (garn)kake. De har den ekstra fordelen at man kan trekke ut tråden både fra midten og fra yttersiden av garnnøstet, alt etter hva du foretrekker.
Når nøsteapparatet er montert, er det 11 cm langt, 10 cm bredt og 19 cm høyt. Det er laget av plastikk, som er hvitt og lilla. Selve håndtaket er laget av lilla plastikk. Garnarmen med øyet er også laget av metall, akkurat som klypen som holder nøsteapparatet fast. I tillegg til klypen er det en lilla plastikkfot med sklisikker gummibelegning av rågummi, så bordkanten skånes når du fastmonterer nøsteapparatet .
Nøstemaskinen er enkel å montere og bruke. Gevindet er enkelt å feste til bordplaten med metallskruen. Pass på at du ikke spenner den for hardt fast til bordkanten. Nøstemaskinen kan spennes på bordkanter, som er op til 5 cm tykke. Du får et nøsteapparat som er enkelt å bruke. KnitPro er kjent for å lage kvalitetsprodukter, hvor det er fokus på funksjonalitet og holdbare materialer.
Montering
I pakken finner du selve nøsteapparatet og klypen til fastmontering på bord. Klypen settes inn i hullet rett under håndtaket. Deretter kan du spenne nøstemaskinen fast til bordet med skruetvingen ved å vri skruen mot klokka. Ønsker du å avmontere apparatet, skrur du med klokka. Nå er du klar til å vinde opp garn på apparatet.
Anvendelse
Finn frem garnet og ta den ene garnenden. Den vikles rundt garnøyet på metallstangen. Deretter vikler du garnet et par gange med klokka rundt spindelen og monterer garnet fast på de to små kløftene eller innhakket i drejeskiven i bunnen av spindelen (se bilde 2). Hold garnet fra garnøyet litt stramt, mens du med den andre hånden vrir håndtaket med klokka på nøstemaskinen. Vri forsiktig på håndtaket til garnnøstet er startet.
EAN: 8904086280078 (8 904086 6280078)Kunder som kjøpte denne varen kjøpte også
Drops Rundpinnesett Tre Pro Romance Deluxe Sett med utskiftbar...

30% RABATT
Infinity Hearts Garnvinde / Hespetre i Tre
Infinity Hearts Rainbow Heklenålsett 13,7cm 2-6mm 9 størrelser
KnitPro Symfonie Utskiftbare rundpinnesett Bjørk 60-80-100 cm...
LED Nakkelampe - Blå
Fyllvatt / Bamsefyll / Dukkefyll / Putefyll / Vatt 1000 gram

33% RABATT
LED Nakkelampe - Svart
Infinity Hearts Bambus Strømpepinnesett 13 cm 2-5 mm 11...
Drops Pro Romance Strømpepinnesett/Settpinner Sett 20 cm i...

30% RABATT
Ístex Léttlopi Garn Unicolor 0051 Natur
Til og med 15/12-19

23% RABATT
Til og med
15/12-19
24 andre produkter fra samme kategori
Infinity Hearts Garnvinde / Hespetre i Tre
Infinity Hearts Nøsteapparat til garn Rød
Scheepjes Garnvinne Bordmodell Bøk Natur
Nøstemaskin til stort garn i Beige / Rød
Scheepjes Garnvinne XL Bøk
Nøstemaskin til garn
Infinity Hearts Sampak med Kryssnøsteapparat og Garnvinne

25% RABATT
Infinity Hearts Garntvinde i Tre 61cm
Scheepjes Garnvinne Bordmodell Bøk Valnøtt
Infinity Hearts Garnvinde / Hespetre Metall Grønn
Scheepjes Hespetre Bøk/Rosentre
Pony Garnspoler Store fisk Ass. farger 11x3 cm - 6 stk
Scheepjes Garnholder Tre
Pony Garnspoler Små fisk Ass. farger 6,2x2,5 cm - 10 stk
Pony Garnspoler Små Ass. farger 7x2,5 cm - 10 stk
Pony Garnspoler Store Ass. farger 9x4 cm - 6 stk
Scheepjes Garnvinne Bordmodell Bøk Tiger
Scheepjes Hespetre XL Bøk/Rosentre
Scheepjes Hespetre Mørk Rosentre 60cm
Scheepjes Hespetre Bøk Natur
Scheepjes Hespetre Bøk og Rosentre med fot
Scheepjes Paraplygarnvinne Bøk
Scheepjes Garnvinne Bordmodell Bøk Mørk
Infinity Hearts Garnvinne & Kryssnøsteapparat Deluxe Sampak

29% RABATT